Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koronavirüs İspanya Futbolunu Vurdu
#1
Tebas, katıldığı bir toplantıda ki açıklamasında, “Kulüplerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve İspanyol futbolunun, sezonun sonunu getirebilmesi için 490 milyon Euro ya ihtiyacı var.” İfadelerini kullandı.
LaLiga başkanı, “Yüksek harcamalarımız hala devam ediyor. Futbolcu maaşlarının düşürülmesine ilişkin bir çalışma yapıldı fakat bazı kulüplerin buna devam etmesi gerekmekte. Kulüpler, gelirlerinin yüzde 45’ini bilet satışlarından sağlamaktaydı. Bu durum şu andaki koşullar nedeniyle sağlanamıyor. İspanya’da bu krizden en çok etkilenen kulüpler; Barcelona, Real Madrid ve Valencia olmaktadır. Bu kulüplerin futbolcularının sözleşmelerini de feshedemezler.” İfadelerini kullandı. 
Mevcut durumda kovid-19’dan dolayı ciddi ekonomik kayıplarının olduğu 17 takımın olduğunu söyleyen Tebas, “Bazı kulüplerde 100 milyon euroluk, bazılarında da 3 milyon Euroluk kayıp var. Öyle ki 3 milyon euroluk zararda olan bazı kulüpler daha fazla zararı olan kulüplerden daha zor durumda kalabiliyor. Bu durumların önüne geçmek için çalışmalarımız devam ediyor.” diye belirtti. 
Queenbet sitesinden kolaylıkla tüm spor müsabakalarını yakından takip ederek keyifli zaman geçirebilirsiniz. Queenbet üyelik açarak tüm bu avantajlardan kolaylıkla faydalanabilirsiniz.
Tebas bunların dışında temmuz ayına göre şu anda ligin oynanmasının çok daha sıkıntılı olduğunu, Kovid-19’da ikinci dalgayla birlikte artmakta olan vaka sayıların futbolculara da yansıdığını, sistem değişikliğine giderek soyunma odalarının kullanılmasına yasak getirildiğini açıkladı. 
Tebas, LaLiga’nın arkasında büyük bir endüstrisinin olduğunu ve buna bağlı olarak istihdam sağlandığını belirterek. Son raporlara göre futbol kulüpleri İspanya’da 180 bin kişiye iş olanağı sağladığını söyleyerek, bu endüstrinin korunmasını aynı zamanda bir sosyal sorumluluk olduğunu belirtti. İnsanlar LaLiga’nın arkasında fazlasıyla sorumluluğunun olduğunu biliyor. Diyerek sözlerini tamamladı. 
Queenbet giriş adresinden tüm maç takiplerini kesintisiz şekilde canlı olarak takip edebilirsiniz.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi